top of page

AKVAMARÍN

Aktualizováno: 13. 12. 2019

Význam: Akvamarín je odvozen z latinských slov „voda“ a „moře“.

Barva / Cena: Smaragdy i akvamaríny jsou odrůdy berylů a smaragd je z nich nejcennější. Akvamaríny jsou však také vysoce ceněny. Nachází se v hlubších a světlejších odstínech modré. Čím hlubší a intenzivnější je barva, tím je vyšší hodnota kamene.

Historie / Legendy / Mýty: Staří Římané věřili, že Neptun, bůh moře, měl zvláštní vztah k akvamarínu. Podle legendy Neptun získal kámen, když vypadl ze šperkovnice sirén a vyplavil se na břeh.

Akvamarín přináší naději, zdraví, harmonii, věčné mládí a štětí svému nositeli. Dnes je považován za symbol věrnosti, odvahy a přátelství. V minulosti Akvamarín využívali, aby přivedli zpět milovanou osobu a k obnovení lásky mezi manželskými páry. Je zároveň vynikajícím klenotem pro meditaci. V některých tradicích se věří, že svého strážného anděla můžete vidět pomocí akvamarínového krystalu, který je nasměrován na sever. Léčí krční čakru, která je považována za hlas těla. Dodává lidem odvahu mluvit na veřejnosti bez váhání. Je relativně tvrdý a vydrží každodenní nošení.

Nejvýznamnější naleziště: Brazílie, Zambie, Nigérie, Madagaskaru, Pákistánu a Mosambiku.

Nejznámější akvamaríny:

⚜️ Největší akvamarín s krásnou modrou barvou – Minas Gerais - byl nalezen roku 1910 v Brazílii.

⚜️ Brazilská Akvamarínová kolekce, kterou darem získala od brazilského prezidenta anglická královna Alžběta II.

⚜️ Akvamarín Roosevelt

⚜️ Akvamarín Don Pedro


Astrologický význam: Akvamarín je kamenem měsíce BŘEZEN. Hodí se pro znamení Vodnář, Ryby, Blíženci, Štíři.Prezentace našich šperků s akvamaríny:


79 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

PERLY

SMARAGD

bottom of page