top of page

SAFÍR

Aktualizováno: 13. 12. 2019

Význam: Pochází z řeckého slova „Sappheiros“ nebo „sapphirus“, které je odvozeno od hebrejského „Sappire“ a znamená „modrá“. Barva / Cena: Nejznámější safíry mají bohatou škálu modrých barev, včetně růžové, žluté, oranžové a zelené. Nejvíce ceněné jsou safíry intenzivně modré barvy s krémovým nádechem, konkrétně ve středně tmavých odstínech. Safíry patří mezi nejodolnější a přirozeně se vyskytující prvky na světě. Safíry jsou hned po diamantu nejtvrdším drahokamem na světě. Poškrábat je může tedy jen diamant. Díky tomu jsou vynikající volbou pro zásnubní prsteny či jiné šperky, které plánujete nosit každý den. Historie / Legendy / Mýty: Legenda vypráví příběh o velmi okouzlujícím lovci Džampalovi, který k lovu používal jen bumerang. Když jednoho dne strávil noc v lese, ohromila ho zářivá hvězda, do které se zamiloval. Každý večer tuto hvězdu chodil obdivovat na stejné místo. Jednoho dne sestoupila k zemi tak nízko, že se jí mohl téměř dotýkat. Zašeptal jí „Buď mou hvězdou“. Když se však další večer vrátil ke své zářící hvězdě, z roští vyskočilo zvíře a lovec po něm hodil bumergang. Ten se však vymrštil do nebe a usekl kousek hvězdy. Byl to malý tmavomodrý kamínek a uprostřed něho zářila hvězda. Tak vznikl hvězdný safír. Ve středověku chránil cestovatele a poutníky na jejich cestách. Safíry symbolizuje věrnost, pravdu, mír, radost, moudrost, intelekt a upřímnost. Podle Hindistů je symbolem šesté čakry a je symbolem třetího oka a šestého smyslu. Nejvýznamnější naleziště: Austrálie, Srí Lanka, Vietnam, Nigérie, Myanmar. Nejznámější Safíry: ⚜️ Hvězda Indie (Star of India) – největší safír, který byl objeven před třemi sty lety na Srí Lance. Nyní je v Americkém muzeu. ⚜️ Nejslavnější zásnubní prsten je 12ct Cejlonský Safír, který původně patřil princezně Dianě a nyní jej nosí vévodkyně Katě, manželka prince Williama.

⚜️ Hvězdná noc (Starry Night) neboli Van Goghův safír (váží 112ct). Vzhledem a barvou připomíná jeho obraz s večerní oblohou Starry Night. Nejkrásnější ukázka hvězdicového efektu. ⚜️ Logan. ⚜️ Hvězda Bombaje (Star of Bombay) - pochází ze Srí Lanky. Dostala jej darem slvaná hollywoodská herečka němých filmů Mary Pickford od svého manžel během natáčení slavného filmu Star of Bombay. ⚜️ Rockefellerův Safír – slavný finančník Rockefeller jej koupil od indického vládce pro svou ženu. Ta jej nosila ve své broži. Po její smrti byl Cartierem vsazen do platinového prstenu s diamanty. ⚜️ Bismarckův Safír – byl vytvořen pro hraběnku Monu von Bismarck. ⚜️ Hall Safírový náhrdelník. ⚜️ Půlnoční hvězda (Midnight Star) - fialové barvy s krásným hvězdicovým efektem. ⚜️ Černá hvězda Queenslandu (the Black Star of Queensland) – jedinečná černá barva s hvězdicovým efektem, který byl nalezen v Austrálii. ⚜️ Britské Korunovační Klenoty. ⚜️ České Korunovační Klenoty – korunovační koruna a královské jablko.

Astrologický význam: Safíry jsou kamenem Září. Hodí se pro znamení Býk, Panna, Váhy, Blíženci, Střelci, Vodnáři a Ryby. Prezentace našich šperků se safíry:108 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

PERLY

SMARAGD

bottom of page