Originální a jedinečná šachová sada, která čerpá inspiraci z éry křížových výprav.

Navštivte nás

Na světě existuje pouze jedno takové dílo.

Šachová sada inspirovaná křížovými výpravami zaujímá významné místo v uměleckém a historickém kontextu. Každý detail je pečlivě zpracován ručně šperkařskými mistry, kteří používají dřevo a ryzí zlato, čímž vytvářejí design plný elegance a jedinečnosti.
V této sadě najdete přesné vizuální vyobrazení postav Richarda Lví srdce, Saláha ad-Dína Jusufa ibn Ajjúba a jejich bojovníků, což dává naší šachové hře živou a epickou atmosféru křížových výprav. Díky ohromujícímu stolu a složitě zpracovaným figurkám se stává tato šachová sada nejen zábavným prvkem pro hraní, ale také výjimečným uměleckým dílem, které přináší radost ze setkání s blízkými.
Navštivte showroom

Tato sada je…

Odborně zpracovaná
Naše šachová sada je profesionálně zpracovaná zručnými šperkařskými mistry s použitím nejkvalitnějšího dřeva a ryzího zlata.
Historicky přesná
Postavy Richarda Lví srdce, Saladina a jejich královen Berengarie Navarrské a Asimat, spolu s jejich bojovníky, jsou ztvárněny podle autentických historických portrétů. Šachové figurky jsou navíc pozoruhodné svými vynikajícími detaily, zahrnujícími přesné repliky zbraní a doplňků.
Unikátní
Sada se skládá z nádherného stolu a pečlivě zpracovaných figurek, které vytvářejí okouzlující středobod, u něhož se můžete shromáždit a oddávat se nadčasové šachové hře s milovanými společníky.

Respekt a partnerství v šachové partii inspirovaly mistra k vytvoření této šachové sady

Téma figurek bylo pečlivě vybráno s ohledem na účel. Poutavý příběh Richarda Lví srdce a Saladina se odvíjí jako příběh dvou impozantních vojevůdců, kteří, přestože byli na bitevním poli nelítostnými soupeři, sdíleli vzájemný a hluboký respekt.

Strategické přátelství

Toto vyprávění sdílí paralelu se strategickou povahou šachu, kde hráči pečlivě plánují své tahy, aby překonali soupeře, přičemž si však zachovávají skutečné přátelství a partnerství mimo šachovnici.

Představením těchto historických osobností ve formě šachových figur chtěl šperkař zachytit podstatu jejich složitého vztahu.
Visit showroom

O tvůrci

Značku EDGAR GRIG založil v roce 2008 v Praze klenotník druhé generace Edgar Grigoryan. Edgar získal zlatnické umění od svého otce, který mu předal všechny tradice, tajemství, znalosti a lásku k drahým kamenům a kovům.

Značka je známá svými hodinkami, prsteny a dalšími šperky. Tato šachová sada je výjimečným kouskem, který spojuje více než dvacetiletou zkušenost, dokonalé řemeslné zpracování a inspiraci. Je připravena ozdobit domov nebo pracovnu každého milovníka šachů.
Navštivte showroom

Zanechte kontakt a objednejte si schůzku

Děkujeme! Vaše žádost byla odeslána!
Jejda! Při odesílání formuláře se něco pokazilo.